Setkání přátel Tatrováků

19.01.2021 08:10

Dne 13. 12. 2020 došlo po dlouhé době k setkání členů Tatra musea Bítov a Tatra klubu Bystřice nad Pernštejnem. Původně měl být hlavním programem po půl roce opětovné oživení původní krátkovlnné lampové vysílačky v expedičním speciálu Tatra 805 za účasti Karla Lopraise, kterou kočíroval v létech 1959-64 ing. Jiří Hnzelka. Bohužel vlivem nečekaných zdravotních problémů z dané akce sešlo, ale tátrováci z obou klubů a další příznivci zn. Tatra už se rozhodli, že se setkání uskuteční, což se také stalo. V dopoledních hodinách po příjezdu do Tatra musea Bítov se z toho vyvinula nádherná vzpomínková pohoda s hlubokou nostalgií co vše jsme společně v bítovském museu od roku 1999 do jara roku 2009 prožili. Po deseti letech došlo k tomu, že předseda Fratnišek Prosecký vybudoval nové muzeum v Bystřici nad Pernštejnem, kde je jeho domovina. Založili jsme nové občanské sdružení (dnes klub) pod názvem "Tatra museum Bítov". Start to byl nelehký, nový výbor pod mým vedením se členy: Ctibor Veleba, Pavlína Velebová a Petr Vondrák měl mnoho práce a makalo se od nevidím do nevidím. Přes veškeré potíže jsme sezonu 2009 stačili zahájit. V současné době má museum slušnou úroveň a za ta léta došlo k tomu, že Petra Vondráka vystřídala Veronika Binderová, která se s plným nasazením vrhla do práce a značka Tatra jí doslova učarovala... Ale zpět do současnosti dnešního dne. Po prohlídce musea, které bude muset být díky vládním opatřením na dobu neurčitou opět uzavřeno, jsme zašli na oběd do místní oblíbené restaurace "U Tesařů". S dobrou náladou jsme poté setkání s nadějí v lepší zítřky ukončili...